Adas

Piknik Rodzinny "Postaw na rodzinę"

15 czerwca 2013

Dnia 9 czerwca 2013r. w godz. 13:00 - 17:30 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny "Postaw na rodzinę". Piknik ten zorganizowany był przez Żychlińskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Adaś", które działa od marca 2011r. przy Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie. Piknik zrealizowany był w ramach zadania publicznego Nr 7 - Organizowanie lokalnych imprez - zleconego przez Urząd Gminy w Żychlinie.
Festyn Rodzinny to wspaniała impreza środowiskowa integrująca dzieci, młodzież  i rodziców.  Podczas imprezy zaprezentowaliśmy  uczestnikom  to, co najbardziej lubią, czyli : zabawy, konkursy, rozgrywki sportowe  i... oczywiście na biorących udział czekały drobne  nagrody, które były miłym ukoronowaniem ich wysiłków.
W ramach całego programu zadbaliśmy o to, aby dzieci i dorośli nie nudzili się.Całość zabaw dla dzieci i ich rodziców p.t. "Program pokoleń" poprowadzili aktorzy przebrani za maskotki. Wszystkie rozgrywki i konkurencje sportowe odbyły się na Orliku. Dla młodzieży oraz osób dorosłych wystawiony został kabaret "Beścik". Kabaret "Beścik"  działa już od czterech lat i odnosi sukcesy na arenie ogólnopolskiej. "Program pokoleń" oraz kabaret przedstawili aktorzy  z firmy Producent Artystyczny "Best" z Koszyc.  Festyn uświetnił również występ szkolnego chóru "Allegro" z Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie pod kierunkiem pani Agnieszki Wawrzyniak. W międzyczasie uczestnicy mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z uczestnikiem szkolenia "Pokojowego Patrolu WOŚP" Rafałem Mikołajczykiem oraz nauczycielem historii, edukacji dla bezpieczeństwa -  Cezarym Ejzenchartem. Uczestnicy imprezy mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie. Dodatkową atrakcją dla dzieci była trampolina oraz dmuchana zjeżdżalnia.
Podczas całego festynu był zorganizowany punkt informacyjny dla uczestników imprezy. W punkcie tym dyżurowali: psycholog, pedagog szkolny, Prezes Klubu AA "Przystań Życia" w Żychlinie. Osoby te udzielały porad: na temat radzenia sobie z przemocą domową,   z uzależnieniem dzieci, osób dorosłych (alkoholizmem, narkomanią, dopalaczami) oraz informowały,  gdzie szukać pomocy na terenie naszej gminy.

Organizatorzy: Aneta Furman - wychowawca świetlicy
Anna Królikowska - Bartczak - psycholog szkolny